Sağlık Artık Cebe Girdi!

'Sağlık Haberleri' forumunda Antalya tarafından 1 Ağustos 2015 tarihinde açılan konu

 1. Antalya

  Antalya Antalya Bilgi Merkezi Site Yetkilisi

  Dijital Sağlık Karnesi olarak da anılan e-nabız sisteminde 50 günde 1 milyon kullanıcıya ulaşıldı. E-nabız sisteminde 2.5 milyon oturum açma işlemi ve 8.8 milyon da sayfa görüntülemesi gerçekleşti. Projeyle vatandaşların gittikleri en son hastane, kullandıkları en son ilaçlar, kronik hastalıkları gibi tüm veriler dijital ortamda görülebiliyor.

  sağlık cebe girdi.jpg

  İLAÇLAR, TETKİKLER VE ANALİZLER YER ALIYOR

  Projeyle vatandaşların en son gittikleri hastane, son kullandıkları ilaçlar, kronik hastalıkları gibi tüm veriler dijital ortamda görülebiliyor. Akıllı cihazlardan alınan tansiyon, şeker gibi ölçüm verileri ile bilekliklerden alınan nabız, adım sayısı gibi veriler sağlık profiline kaydediliyor. Bu bilgiler karşılaştırmalı olarak görüntülenebiliyor.

  Bu verilere hasta vatandaşın hekimi de ulaşabiliyor.

  E-nabız, sağlık kuruluşlarında alınan tüm hizmetlere ilişkin detaylara erişilebilmesinin yanı sıra, vatandaşların günlük, saatlik, hatta anlık olarak temel sağlık göstergelerini bizzat kendilerinin kaydedebileceği ve gerektiğinde doktoruna gösterebileceği bir özelliği de içinde barındırıyor. Vatandaşların sağlık bilgileri kendi rızaları olmaksızın kimseyle paylaşılmıyor.

  Ayrıca vatandaşların, istediklerinde kendi sağlık verilerini sistemden tamamen silebilmeleri de mümkün.
   

Bu Sayfayı Paylaş