Sağlığı tehdit eden firmaların listesi açıklandı!

'Sağlık Haberleri' forumunda Antalya tarafından 22 Temmuz 2015 tarihinde açılan konu

 1. Antalya

  Antalya Antalya Bilgi Merkezi Site Yetkilisi

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen, aralarında et, süt ürünleri, bal, zeytinyağı ve alkollü içeceğin bulunduğu 171 parti ürün ile içeriğinde ilaç etken maddesi tespit edilen takviye edici gıda, çikolata ve kahvenin yer aldığı 40 parti ürünü kamuoyu ile paylaştı. İnsan sağlığını tehdit eden ürünlerin üretiminde yer alan firmaların içinde Antalya Döşemealtı ve Kepezden de üretici firmalar bulunuyor.

  117487.jpg

  Taklit ve tağşiş yaptığı belirlenen işletmeler ve ürünlerinin parti numaraları, Bakanlığın internet sitesinde açıklandı.

  Birinci grupta taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen ürünlerle ilgili toplam 171 parti ürün yer aldı. Taklit ve tağşiş edilmiş ürünleri üreten firmalar hakkında 14 bin 649'ar lira idari para cezası uygulanmasına karar verildi.

  İkinci grupta ise laboratuvar analizleri sonucunda sağlığı tehlikeye düşürebilecek şekilde içeriğinde ilaç etken maddesi tespit edilen 40 parti ürün açıklandı. Bu ürünler, masrafları sorumlusuna ait olmak üzere piyasadan toplatılacak ve ürünlerin mülkiyeti kamuya geçirilecek. Ayrıca söz konusu ürünleri üreten veya piyasaya arz edenler hakkında cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunuldu.

  İşte sağlığı tehdit eden firmaların listesi
   
  Son düzenleme: 22 Temmuz 2015
 2. mehmet duran

  mehmet duran New Member

  Firmamız Duranlar Süt A.Ş. Burdur ili Bucak İlçesi Üretim tesislerinde Günlük 100 Ton Çiğ Süt işleme kapasitesine Sahip bir tesistir. Tesisimizde Üretimi yapılan ürünler tamamen doğal olarak üretilerek sürekli denetlenmektedir.

  Firmamız D2 Gıda Pazarlama A.Ş. Antalya bölgesinde Otellerin talep etmiş olduğu Edt (Ev dışı tüketim) Pazarına sunduğumuz ürünleri yöresel diye tabir edilen kendi bölgesine has yapılan ürünleri Fason olarak DURANLAR Markası altında kendi Bölgelerinde ürettirmektedir.

  Bahsi geçen ürünlerin düzenli olarak analizlerini yaptırsak da Fason üretimi yapan firmaların art niyetli olması ve daha çok kazanç elde etmeleri amacıyla yaptıkları bazı durumlardan firmamız Etkilenmektedir.

  İnternet ve diğer yayın kuruluşları üzerinden yapılan teşhirler ek’te gönderilen evraklarda da sunulduğu üzere Deligöz Süt Ürünleri tarafından (Bidon Tulum Peyniri) Fason üretim olup Duranlar Süt A.Ş. Tesislerinde kesinlikle üretilmemiştir. Konu ile alakalı yasal işlem başlatılacak ve gerekli düzeltmeler yapılacaktır.

  Markamız ve Firmamız adına böyle bir durumla karşı karşıya kaldığınız için özürlerimizi bir borç biliriz.

  Saygılarımla.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 23 Temmuz 2015
  Antalya bunu beğendi.
 3. mehmet duran

  mehmet duran New Member

  [​IMG]
  Süleyman Duran
  KAMUOYUNA DUYURULUR Firmamız d2 gıda aş antalya da bizim duranlar süt olarak üretmediğimiz bazı ürünleri (tulum...dil....örgü...çeçil. pa...ket süt...Vs gibi)fason olarak duranlar markası ile türkiyenin birçok farklı bölgesinde ürettirir ve pazara sunar.bu ürünlerin etiketinde de belirtilir ve her türlü denetime açıktır.denizlide deligöz süt ürünleri firması da antalya için bize tulum peyniri üretir ve fason sözleşmesi noterden mevcuttur.2014 yılında bir denetimde tulum da nişasta kullanıldığı tespit edilmiştir.bu konuda her türlü bilgi ve belgeler denetimcilere verilmiş ve derhal bu firmayla ticaret kesilerek anlaşma gereği kesilen ceza da rücu edilmiştir.ancak her ne hikmetse bakanlık elindeki tüm belgelere rağmen firmamızı tağşiş yapan firmalar arasında yayınlamıştır. Bu konuda derhal yasal işlem başlattık ve kamuoyu ile paylaşacağız.bu konuda her türlü bilgi burdur tarım İl müdürlüğünde mevcuttur.ayrıca firmamız ulusal kanallar vasıtasıyla sürekli en üst düzeyde denetim altındadır ve alnımız açıktır.dileyen her tüketici binlerce ürünümüzü denetlettirebilr bu konuda rahatız. Saygıyla duyurulur
   
  Antalya bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş