PaintExpo 2016 için 300'den fazla firma yer ayırttı

'Fuar Haberleri' forumunda Antalya tarafından 1 Temmuz 2015 tarihinde açılan konu

 1. Antalya

  Antalya Antalya Bilgi Merkezi Site Yetkilisi

  PaintExpo, 19-22 Nisan 2016 tarihleri arasında Almanya´da Karlsruhe Fuar Merkezi´nde gerçekleştirilecek. 15 Haziran itibariyle 300´den fazla firmanın yer ayırttığı etkinlikte sergilenecek ürünlerin yelpazesi, yüzey ön işlemlerinden kalite kontrol ve ambalajlamaya kadar uzanıyor.

  paint-expo.jpg

  Boyama-kaplama hizmetleri sunan ve kendi bünyesinde boya ve kaplama yapan şirketlerin dünyanın her yerinde, işlemleri daha verimli ve sürdürülebilir hale getirme sorunuyla yüz yüze olduğunu aktaran yetkililer, “Bunu başarabilmek için, mümkün olan en az malzeme ve enerji kullanımıyla tanımlanmış yüzey kalitesi ve yüksek bir üretkenlik elde edilmesi şarttır. PaintExpo Fuarı, bu gereksinimler için; ıslak boyama, toz kaplama ve rulo kaplama (coil coating) işlerinde proses zincirinin tümünü kapsayan ürün ve hizmetler sunuyor. Dünyanın başka hiçbir fuarında bu kadar büyük bir ürün ve hizmet çeşitliliğini görme imkânı bulunmuyor. Fuarın düzenlenmesine yaklaşık 10 ay gibi bir süre olmasına rağmen, 19 ülkeden 300’den fazla şirketin kesin rezervasyon yaptırmış olmaları da bunun bir diğer göstergesidir.”

  Haussmann: “Sektörün lider kuruluşları katılacak”
  Kendilerini sevindiren unsurların sadece rakamlar ve veriler olmadığını söyleyen fuarın organizatörü FairFair GmbH Genel Müdürü Jürgen Haussmann ise, şunları söyledi: “Çünkü, önümüzdeki PaintExpo fuarı için kayıt yaptıranlar arasında, şimdiye kadar fuara katılmayan bazı saygın şirketler de yer almaktadır. Pazar ve teknoloji liderlerinin hemen hemen tümünün Karlsruhe’deki fuarımıza katılacağını daha şimdiden söyleyebilirim.”

  “Alanlarına uygun çözümler bulacaklar”
  Hem kendi bünyesinde boya ve kaplama yapan, hem de boyama-kaplama hizmetleri sunan şirketlerin, fuarda kendilerine özgü çalışma alanlarına uygun çözümler bulacaklarını vurgulayan yetkililer, “Metalik alt malzemelerin ön işlemlerinde, gerçekleştirilebilen enerji tasarrufları ve çevre uyumlarının daha yüksek olması sayesinde, nano bazlı sistemler tüm işkollarında gittikçe daha fazla kabul görmektedir. Plastik parçaların temizliği ve ön işlemleri söz konusu olduğunda da; kuru buz püskürtme, plazma ve buharlı temizleme yöntemleri gibi, boyama proses hatlarına masraf, enerji ve yer tasarrufuyla entegre edilebilen alternatif yöntemler gittikçe daha büyük önem kazanıyor. Giderek küçülen lot büyüklüklerine ve renk tonu çeşitliliğinin daha da artmasına üreticiler, tutarlı bir şekilde esnekliği ve verimliliği esas alan ve en iyi boyama kalitesi sağlayan tesis ve optimizasyon çözümleriyle karşılık veriyorlar. Kurutma teknolojilerinde ve nakil sistemlerinde görülen yeni geliştirmeler de, enerji tüketiminin ve dolayısıyla birim maliyetinin azaltılmasına katkıda bulunuyor. Bunların ikisi de, iklimlendirilmiş hava ve ısı kayıplarını en aza indirmeyi amaçlıyor. Boyama robotlarının ve hazır satın alınabilir otomasyon çözümlerinin kullanımıyla daha isabetli bir boya sürme işlemine ve ıskarta azaltmaya izin vererek, masraflarda azalma sağlıyor. Malzeme tüketimini azaltmaya ve daha fazla esnekliğe yönelik diğer bir yaklaşım, boya besleme sistemlerini kapsayan akıllı bir boya lojistiğidir” dediler.

  “Çalışmalar hız kesmeden devam ediyor”
  Boyalar alanında ıslak boyamadaki geliştirmelerin, gereken boyama adımlarının azaltılmasına olanak veren boya sistemlerini hedeflediğini ifade eden yetkililer, şöyle konuştular: “Solventli boyaların yerine su bazlı sistemler geçirme çalışmaları da hız kesmeden devam ediyor. Toz boyalarda da, daha ince tabakalarla daha yüksek bir kalite ve dayanıklılığın elde edildiği sistemlere doğru giden bir trend görülüyor. Ayrıca, daha düşük yapışma sıcaklıklarında yüzey kaplama sağlayan boya sistemleri de odak noktasında yer almaya devam ediyor. 15–17 Ekim 2015 günlerinde İstanbul´da 3. PaintExpo Eurasia Endüstriyel Kaplama Teknolojileri Fuarı’nda görülecek olan program da yine aynı. PaintExpo’nun Avrasya ayağı, FairFair GmbH ve Artkim Fuarcılık şirketleri tarafından ortaklaşa olarak düzenleniyor.”
   

Bu Sayfayı Paylaş