ORTA DOĞU ÜLKESİ TURİZMDE ATAĞA GEÇTİ

'Dünya Haberleri' forumunda Antalya tarafından 20 Temmuz 2015 tarihinde açılan konu

 1. Antalya

  Antalya Antalya Bilgi Merkezi Site Yetkilisi

  İran, nükleer anlaşmanın ardından daha çok turist çekebilmek için düğmeye bastı. Hükümet yabancılara vizeyi kolaylaştırırken yeni otellerin inşaası için de harekete geçti. Hassan Rouhani’nin hükümeti, yabancı ziyaretçilerin vize alımını kolaylaştırmak için yeni önlemler alıyor. Hükümet 200 yeni otel inşa etmeyi planlıyor.

  İRAN-1024x582.jpg

  İran’ın turizmden sorumlu başkan yardımcısı Masoud Soltanifar, Viyana’da imzalanan nükleer anlaşmayı takiben ülke için parlak günlerin turizm sektöründe saklı olduğunu söyledi. Soltanifar, “Anlaşmanın ardından turizm bütün sektörlerden daha fazla patlama yapacak. Nükleer anlaşma ve ekonomik ambargonun kaldırılması, turizmcileri çok sevindirdi” dedi.

  Soltanifar, Temmuz ayı başında ülkeye girişte verilen turist vizesinin süresinin 15 günden bir aya uzatılacağını da açıklamıştı. Bu ay başında UNESCO, İran’daki iki eski bölgeyi listesine ekledi. Ülke, 1979 yılında gerçekleşen İslami devrime kadar önemli bir seyahat destinasyonuydu. İran, farklı kültürel miraslara sahip. (Milliyet)
   

Bu Sayfayı Paylaş