Okullar geç mi açılacak?

'Eğitim Haberleri' forumunda Antalya tarafından 20 Ağustos 2015 tarihinde açılan konu

1. Antalya

Antalya Antalya Bilgi Merkezi Site Yetkilisi

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, turizm sektöründen gelen okulların Kurban Bayramı sonrasında açılması talebini Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile görüştüklerini belirtti. İç turizmin olumsuz etkilenmemesi için, 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı'nın açılışının, 14 Eylül yerine, Kurban Bayramı’ndan sonraki pazartesi günü olan 28 Eylül’e bırakılması istenmişti. Eğer bir değişiklik olmazsa normal şartlarda okullar 14 Eylül 2015'te açılacak.

okullar-geçmi-açılacak.jpeg

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, okulların Kurban Bayramı sonrası açılması talebini, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile görüştüklerini ve kendilerinin yapılan çalışma sonrası konuyu Başbakan Ahmet Davutoğlu'na sunacaklarını açıkladı.

Çelik, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından yaptığı açıklamada, "Turizm camiasından bize iletilen, okulların Kurban Bayramı sonrası açılması talebini, Milli Eğitim Bakanımız ile görüştük" ifadesini kullandı.

Milli Eğitim Bakanlığı'nca bir çalışma yapıldığını belirten Çelik, konunun daha sonra Başbakan Ahmet Davutoğlu'na sunulacağını kaydetti.

''KONUYU MİLLİ EĞİTİM BAKANI İLE GÖRÜŞTÜM''

Konuyla ilgili soruları yanıtlayan Bakan Çelik, Rusya'daki ekonomik daralmaya dikkat çekerek şunları söyledi:

''Dünyada turizmle ilgili ciddi bir kriz var. Rusya büyük pazarımız yabancı ziyaretçi kabul ediyoruz Avrupa da aynı şekilde. Rusya'da ekonomik daralma var turist çıkışında ciddi bir azalma var bu Türkiye'nin turizmini de olumsuz etkiliyor. İç taleple ilgili turizmcilerden gelen talep var. Şu anda bir şey söyleyemiyorum. Konuyu Milli Eğitim Bakanı ile görüştüm. Çalışmaları yaptıktan sonra konuyu Başbakan'a götüreceğiz sizlerle paylaşacağız.''

Bu Sayfayı Paylaş