Meclis olağanüstü toplanıyor

'Siyaset & Politika' forumunda Antalya tarafından 30 Ağustos 2015 tarihinde açılan konu

 1. Antalya

  Antalya Antalya Bilgi Merkezi Site Yetkilisi

  Meclis tezkere ve yemin için Çarşamba ya da Perşembe günü olağanüstü toplanacak. Meclis’in Irak ve Suriye tezkeresi ile Geçici Bakanlar Kurulu’nda yer alan dışarıdan atanan bakanların yemini için Çarşamba ya da Perşembe günü olağanüstü toplanması bekleniyor.

  Çarşamba ya da Perşembe günü olağanüstü toplanması planlanan TBMM’nin gündeminde tezkere ve dışarıdan atanan bakanların yemin etmesi yer alıyor. AK Parti Grubu’nun olağanüstü toplantı için Pazartesi günü çağrı yapması bekleniyor.

  114240.jpg

  Tezkere, Irak ve Suriye tezkeresinin süresini 1 yıl daha uzatıyor.

  Tezkere gündemli olağanüstü toplanacak Meclis Genel Kurulu’nda, Geçici Bakanlar Kurulu’nda yer alan dışarıdan atanan bakanlar da yemin edecek.

  Tezkere; hudut, şümul, miktar ve zamanı Hükümetçe takdir ve tayin olunacak şekilde, Türk Silahlı Kuvvetlerinin gerektiği takdirde sınır ötesi harekat ve müdahalede bulunmak üzere yabancı ülkelere gönderilmesi ve aynı amaçlara yönelik olmak üzere yabancı silahlı kuvvetlerin Türkiye'de bulunması, bu kuvvetlerin Hükümetin belirleyeceği esaslara göre kullanılması ile risk ve tehditlerin giderilebilmesi için her türlü tedbirin alınması ve bunlara imkan sağlayacak düzenlemelerin 2 Ekim 2014 tarihli Türkiye Büyük Millet Meclisi Kararı ile Hükümete verilen bir yıllık izin süresinin, 2 Ekim 2015 tarihinden itibaren bir yıl uzatılmasını öngörüyor.


   

Bu Sayfayı Paylaş