Manikür dosyası: Pratik manikür için 7 ipucu

'Güzellik Bakım' forumunda Antalya tarafından 17 Ağustos 2015 tarihinde açılan konu

 1. Antalya

  Antalya Antalya Bilgi Merkezi Site Yetkilisi

  Kadınların en çok dikkat çeken yerlerinden biri de elleridir. Bu yüzden ellerinin herzaman bakımlı olmasına özen göstermelisin. Manikür yapmak için, illaki uzun saatlere, detaylı malzemelere ihtiyacın yok. Sana vereceğimiz birkaç ipucuyla kısa zamanda harika ellere ulaşabilirsin. İşte senin için hazırladığımız manikür dosyası!

  Manikür-640x380.jpg

  Kütiküllerini doğru temizle

  Kütiküller, tırnaklarımızı enfeksiyondan koruyan duvar görevi görürler, bu yüzden onları keserken veya iterken hassas davranmalıyız. Tırnaklarının gerisindeki etleri yani kütikülleri itmek için onları mutlaka ıslatıp, yumuşatman gerekiyor. Bu işlemi yaparken, metal törpü veya cımbız kullanmamalısın. Bizim tavsiyemiz, ahşap manikür çubuklarından yana.

  Ellerini nemlendirmeyi unutma

  Manikürün en önemli amaçlarından biri de, ellerini yumuşatmak. Bu sebeple sabah ve akşam ellerini nemlendirmelisin. Özelilkle yaz aylarında deniz ve havuz suyundan etkilenen ellerimizin neme daha çok ihtiyacı var.

  Sünger törpüler

  Sünger veya köpük şeklindeki törpü ve tırnak parlatıcı ürünler tırnaklarımız için çok faydalı. Metal törpü gibi çok güçlü etkiye sahip değillerdir ama ufak tırnak kırılmaları için ideal. Parlatıcı tarafı ile tırnaklarına gün içinde daha canlı bir görüntü verebilirsin.

  Baz kat oje

  Tırnağına renkli ojeni uygulamadan önce, oje bazını sürmelisin. Oje bazı, tırnağınla renkli oje arasında koruyucu duvar görevi gördüğünden tırnağının sararmasını ve kırılmasını önleyecektir.

  İki kat oje
  Renkli ojeye geçtiğinde, canlı bir renk için iki kat oje sürmeni tavsiye ediyoruz.

  Eyvah taşırdım!

  Eğer ojeyi taşırdıysan telaşlanma. Oje düzeltici, manikür kalemlerinden mutlaka edinmelisin. Eğer evde yoksa, çaresi var. Kulak temizleme çubuğuna aseton dök ve taşan yerleri dikkatlice temizle.

  Top coat uygula

  Ojenin kuruması için ortalama 10 dakika bekle. Sonra da top coatı uygula. Böylece ojen daha uzun süre tırnağında kalacaktır. İşte bu kadar! Bakımlı ellerinle dışarı çıkmaya hazır mısın?   

Bu Sayfayı Paylaş