Kapadokya Barselonayı Geçti

'Turizm Haberleri' forumunda Antalya tarafından 29 Ağustos 2015 tarihinde açılan konu

 1. Antalya

  Antalya Antalya Bilgi Merkezi Site Yetkilisi

  Kapadokya’da bulunan işletmeler, Barcelona’daki işletmelerden daha çok memnun ediyor.

  TripAdvisor’dan alınan verilere göre, Kapadokya’nın memnuniyet skorunun Barcelona ve St. Petersburg’dan fazla olduğu belirlendi. Küçük Oteller Derneği’nin Kapadokya çalışma grubunun hazırladığı rapora göre Kapadokya’nın memnuniyet skoru, dünyanın en önemli şehirlerini geride bırakıyor. Dünyanın en büyük seyahat platformu TripAdvisor’dan alınan veriler Kapadokya misafirlerinin memnuniyetini ortaya koydu. Çalışma, destinasyonların TripAdvisor’daki ilk 50 otelinin yorumlarına ve memnuniyet skorlarına göre yapıldı.

  kapadokya_turu.jpg

  Kapadokya’nın TripAdvisor’da yer alan 161 otelinden ilk 50’sinin ortalama memnuniyet skoru 5 üzerinden 4.82 oldu. Seyahat sitesinde 510 oteli bulunan Barcelona’nın ilk 50 otelinin skoru 4.56 iken, 283 oteliyle TripAdvisor’da yer alan St. Petersburg’un ilk 50 otelinin ortalama memnuniyet skoru ise 4.48’de kaldı. Bu rakamlara göre, Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden Kapadokya, İspanya ve Rusya’nın önemli şehirlerini müşteri memnuniyeti konusunda geride bırakmış oldu.

  Misafir memnuniyeti konusunda Küçük Oteller Derneği’nden yapılan açıklamada, 3 farklı destinasyonda toplamda 150 en iyi otelin incelendiği belirtilirken, değerlendirmeye yorum sayısı 100’ün altında olan otellerin katılmadığı ifade edildi.

  Birbirine benzer özellikleri bulunan Kapadokya, St. Petersburg ve Barcelona’nın kültür turizminin önemli merkezlerinden. Barcelona’nın otellerinde 2014 yılında 7.9 milyon turist ağırlanırken, St Petersburg ise TripAdvisor’a göre en popüler 25 şehir arasında 7. Sırada yer alıyor. Kapadokya ise, bu verilere ulaşabilen önemli iki şehrin misafir memnuniyeti açısından güçlü bir rakibi. Bu durumu uzun vadede çok önemli bir gelişme olarak değerlendiren Küçük Oteller Derneği’nin açıklamasında, “Misafirperverliğimizi ve Anadolu’nun sıcak yüzünü misafirlerimize çok daha etkili şekilde sunabiliriz.” ifadelerine yer verildi.

  Açıklamada dernek üyeleri, yüksek misafir memnuniyetinin yanı sıra, güven ve huzur ortamının sağlanarak, ülkenin içinde bulunduğu belirsizlik ve savaş ortamının son bulmasının da önemine değindi.
   

Bu Sayfayı Paylaş