Google‘dan Tarihi Karar

'Bilim & Teknoloji' forumunda Antalya tarafından 13 Ağustos 2015 tarihinde açılan konu

 1. Antalya

  Antalya Antalya Bilgi Merkezi Site Yetkilisi

  Google , teknoloji dünyası'nda attığı cesur ve yenilikçi adımlarla bilinen bir marka. Temel olarak herkesin bir arama motoru olarak tanıdığı Google aslında bir arama motorunu temsil eden bir markadan çok daha öte. Son dönemde ürettikleri robotlar, internet balonları, sanal gerçeklik cihazları derken Google 'ın benimsenmiş imajı da insanların gözünde değişmeye başladı.

  google-rankings.jpg

  Tam da bu noktada Google , durumu fark edip ve hızlı bir karar alıp isim değişikliğine gitme kararı aldı. İsim değiştirmek derken tabiki Google 'ın Google isminden vazgeçtiğini söylemek anlamsız olur. Google sadece oldukça mantıklı bir iş stratejisi ile Google’ı Alphabet isimli bir üst şirkete bağlıyor.

  Başka bir deyişle Google 'ın inovasyon konusunda en etkili noktası Alphabet 'i yani alfabe 'yi en üst seviyeye taşırken diğer çalışma alanları ayrı ayrı konumlandıracak. Böyle bir strateji izlemesini anlamsız bulan birçok kişi olsa da Google , yönetim ve yönetici konusunda çekilen sıkıntıyı, eskiden Google 'ın başındaki kişinin birçok alana hakim olma zorunluluğunu gidermek için böyle bir yönteme başvurdu. Bu değişiklik sayesinde artık Google 'ın tüm çalışma alanlarında çok daha etkili yönetimler gerçekleşmesi ve sözkonusu ürün veya servislerin daha başarılı sonuçlarla son kullanıcılara ulaşması hedefleniyor. Silikon Vadisi programının bu bölümünde Dinçer KARACA ve Ali HANTAL, Google’ın Alphabet isimli bir üst şirkete bağlanmasını değerlendiriyor...   

Bu Sayfayı Paylaş