Fast Food yiyecekler uyuşturucu etkisi yapıyor

'Sağlık Haberleri' forumunda Antalya tarafından 16 Temmuz 2015 tarihinde açılan konu

 1. Antalya

  Antalya Antalya Bilgi Merkezi Site Yetkilisi

  Hamburger ve patates kızartması uyuşturucu etkisi yapıyor Kanada Montreal Üniversitesi tarafından yapılan araştırma, yoğun miktarda doymuş yağ bulunan hamburger ve patates kızartması gibi hazır yiyeceklerin beyinde uyuşturucu etki yaptığını ortaya koydu. Uyuşturucu etkisi yaptığı için bu fast food maddeleri bağımlılık yaratıyor ve sürekli yemenize sebep oluyor.

  hamburger_ve_patates_kizartmasi_uyusturucu.jpg

  Kanada Montreal Üniversitesi tarafından yapılan araştırma, yoğun miktarda doymuş yağ bulunan hamburger ve patates kızartması gibi hazır yiyeceklerin beyinde uyuşturucu etki yaptığını ortaya koydu. Uyuşturucu etkisi yaptığı için bu fast food maddeleri bağımlılık yaratıyor ve sürekli yemenize sebep oluyor. Kanada'da bulunan Montreal Üniversitesi tarafından yapılan araştırma, hazır yiyeceklerin bağımlılık yaptığını gözler önüne serdi.

  Uzmanlar, hamburger patates gibi hazır yiyeceklerin yoğun miktarda içerdiği doymuş yağ nedeniyle beyinde uyuşturucu maddelere benzer etkilerin gözlemlendiğini açıkladı.

  ''YETERLİ BULMUYORUZ''

  Hamburgeri yemek isteyen kişinin devamlı olarak hamburger tüketmek istediğini kaydeden uzmanlar, kişilerin yediklerini yeterli bulmayarak yemeye devam etmek istediğini kaydetti.

  ''DOYUMSUZLUK OLUŞTURUYOR''

  Fast food denilen hazır gıdaları tüketenlerin sayısının her geçen gün arttığını belirten uzmanlar, kişilerde doyumsuzluk oluşturarak aşırı kilo alınmasına sebep olduğunu ve kalp damar, tansiyon hastalıklarına da zemin hazırladığını vurguladı.

  ''EROİN VE KOKAİN'DEN FARKSIZ''

  Uzmanlar, hamburger, köri salam ve patates kızartmasının insan beyninde A sınıfı olarak belirtilen eroin, kokain ve uyuşturucu haplar yaptığı gibi beyinde etkiye neden olduğunu bu sebeple de çocukların ve gençlerin bağımlılık yapan gıdalardan uzak durmaları uyarısını yaptı.
   
 2. Uzak durmak gerek,özellikle bağımlılık yaptığını öğrendiğimiz şu andan itibaren..
   
  Antalya bunu beğendi.
 3. Antalya

  Antalya Antalya Bilgi Merkezi Site Yetkilisi

  Bilinçli yaygınlaştırıldığını tahmin ediyorum. İlaç üreticilerinin bu tür eylemlerde parmağı olabiliyor. İnsan sağlığı ile oynamak daha çok ilaç satmak...
   

Bu Sayfayı Paylaş