Bir hafta eğitimle 12 bin 500 lira maaş imkanı

'Eğitim Haberleri' forumunda Antalya tarafından 6 Temmuz 2015 tarihinde açılan konu

 1. Antalya

  Antalya Antalya Bilgi Merkezi Site Yetkilisi

  Adı yeni duyulmaya başlanan Tehlikeli Madde Güvenliği Danışmanlığı, üniversite mezunlarına yeni ve yüksek kazançlı iş imkanı sunuyor. Türkiye'de yeni trend haline gelen konuyla ilgili Aspir Eskişehir Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı ve SRC5 Eğitim Merkezi Sorumlusu Hüda Doğan bilgi verdi.

  115732.jpg

  Tehlikeli madde üreten, taşıyan, depolayan firmaların bir danışman bulundurması zorunluluğu içeren tebliğ, 30 Haziran’da yürürlüğe girdi. İlgili tebliğe göre; tehlikeli madde paketleyen, dolduran, ambalajlayan firmalarda Tehlikeli Madde Güvenliği Danışmanlığı (TMGD) bulundurma zorunluluğu olacak, şimdiden birçok firma çalıştıracak TMGD aramaya başladı.

  Yüksek maaş

  Tehlikeli Madde Güvenliği Danışmanlığı adı yeni ama mesleğe girenleri yüksek bir maaş bekliyor. Türkiye’de sadece 500 sertifikalı danışman olduğu belirtiliyor, bu anlamda eleman açığı büyük. Danışmanlar, firma başına 2-2 bin 500 lira ücret alabiliyor. Bir firmaya bağlı ya da bağımsız çalışabiliyorlar, en fazla 5 firma ile çalışabiliyorlar. Uygulama akaryakıt istasyonları bölge bayileri için 30 Haziran 2015'ten itibaren yürürlüğe girdi. Türkiye'de 15 bin akaryakıt istasyonu olduğu düşünülürse binlerce üniversite mezunu genç danışman olarak binlerce lira kazanabilecek.

  70 puan almak yeterli

  Aspir Eskişehir Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı ve SRC5 Eğitim Merkezi Sorumlusu Hüda Doğan, TMGD olabilmek için nasıl bir yol izlenmesi gerektiğini anlattı. Doğan, şunları kaydetti: ''Danışman olmak için, 4 yıllık üniversite mezunlarının bölüm ayrımı olmaksızın kursa katılıp Ulaştırma Bakanlığı’nın açtığı sınavdan 70 ve üzeri puan almak gerekiyor. Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı, sınavı Türkiye’de ilk kitap açık girilen sınavdır.''

  80 bin açık var

  Doğan, yeni yürürlüğe giren tebliğ sonrasında özellikle tehlikeli madde ile çalışan firmaların danışman aradığını kaydederek, şöyle söyledi: “Birçok firma yüksek maaşla TMGD arıyor. Türkiye’de 80 bin kişilik Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı açığı var, firmalar danışman arıyor çünkü danışman bulundurmamanın cezası çok yüksek. Birçok firma bizden danışman konusunda yardım istiyor, biz de kurumumuzu arayıp danışman temin etmek isteyen firmalara başarılı olan kursiyerlerimizi tavsiye edebiliyoruz, böylelikle kursiyerlerimizi istihdama da yönlendiriyoruz.”

  Eğitim süreci

  Aspir Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı ve SRC5 Eğitim Merkezi hakkında da bilgi veren Hüda Doğan, ''Bursa ve Eskişehir merkezliyiz, eğitimlerimiz 49 saatten oluşuyor ve bir hafta sürüyor. Eğitimlerimizde; katılanlara Yangın Eğitim Sertifikası, öğle yemeği, sabah kahvaltısı ve eğitim merkezimize gidiş ve gelişlerde ücretsiz servis imkanımız var'' dedi.
   
  Ozan Özaydın bunu beğendi.
 2. rukiye

  rukiye Konuk Misafir

  merhabalar ben antalyada ikamet etmekdeyim bahsetmiş oldugunuz programa nasıl katilabilirim... ilginiz için şimdiden teşekkür ederim... iyi çalışmalar
   
  Antalya bunu beğendi.
 3. Antalya

  Antalya Antalya Bilgi Merkezi Site Yetkilisi

  Konu ile ilgili bilgi aktarmaya çalışacağız şu an için çalışmalarımız sürüyor.
  Göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederim.
   
 4. wewex

  wewex Konuk Misafir

  illaki üniversite mezunu olmak gerekiyor üniversiteden terk etmek sucmu yada lise mezunu sayıldığımız için bizler ac mı kalalım düzenlü ve düzgün bir işimiz olma imkanı cokmu bize
   
  Antalya bunu beğendi.
 5. Aydın

  Aydın Konuk Misafir

  Merhaba, ben Ankara'da ikamet etmekteyim. Bu programa nereden ve nasıl başvurmam gerekli acaba ?
   
  Antalya bunu beğendi.
 6. Antalya

  Antalya Antalya Bilgi Merkezi Site Yetkilisi

  Yayınlanan haberle ilgili Türkiye geneli Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı eğitimi almak isteyen ziyaretçilerimizin 0 536 503 99 15 numaralı telefondan iş danışmanımıza ulaşarak detaylı bilgi alabilirler. Eğitimler ANKARA'da yapılmaktadır bilginize.

  İş dünyası ile ilgili hassas konu ve haberlerimiz devam edecektir.
  İlginize teşekkür eder iş hayatınızda başarılar dileriz.
   
  Son düzenleme: 18 Temmuz 2015
 7. Funda Can

  Funda Can Konuk Misafir

  Yaş sınırı var mı?
   
  Antalya bunu beğendi.
 8. Antalya

  Antalya Antalya Bilgi Merkezi Site Yetkilisi

  0 536 503 99 15 numaralı telefondan rahatlıkla bilgi alabilirsiniz...
   

Bu Sayfayı Paylaş