Apple 4 ürün birden tanıttı

'Bilim & Teknoloji' forumunda Antalya tarafından 10 Eylül 2015 tarihinde açılan konu

 1. Antalya

  Antalya Antalya Bilgi Merkezi Site Yetkilisi

  Teknoloji devi Apple, teknoloji meraklılarının heyecanla beklediği ürünlerini tanıtmak için San Francisco'daki Bill Graham Konferans Salonu'nda tören düzenledi. Şirket lansmanda yeni telefon modelleri iPhone 6S ve 6s Plus, Apple TV ve daha geniş ekranlı iPad Pro'yu tanıttı. Gecenin en dikkat çeken ürünü ise Apple için bir ilk olan 'Apple Pen' (kalem) oldu.

  Apple'dan yeni iPhone, iPad ve Apple TV,

  Törende beklenildiği gibi Apple'ın yeni telefon modelleri iPhone 6S ve iPhone 6S Plus tanıtıldı. Yeni telefonları Phil Schiller duyurdu.

  1770_2.jpg

  iPhone 6S 4.7 inç boyutlarında ve 6S Plus ise 5.5″inç boyutlarında retina ekrana sahip olacak. Bu yeni iki üründe en çok dikkat çeken şey ise çoklu dokunma özelliğinin artık 3D Touch olarak anılacak olması.

  Apple'ın yeni akıllı telefonları iPhone 6S ve iPhone 6S Plus, şirketin yeni "3 Boyutlu Dokunma" teknolojisine sahip. Telefonlar, bu teknoloji sayesinde kullanıcıların ekrana yaptıkları dokunuşların baskı gücünü algılayabiliyor.

  1770_4.jpg

  Yeni iPhonelar üçüncü jenerasyon 64 bit A9 işlemciye sahip olacak. iPhone 6S ve 6S Plus’ın işlemci gücü, sahneye davet edilen oyun geliştiricisi Pixel Toys tarafından kanıtlandı. Bir oyun demosu gerçekleştirilirken, işlemcinin ve grafik kartının performansı da bu gelişmiş oyunun görüntüsüyle kanıtlanmış oldu.

  1770_5.jpg

  iPhone 6'da 8 megapiksellik bir kameraya yer veren Apple, iPhone 6S ve iPhone 6S Plus'ta 12 MP iSight kamera bulunduğunu duyurdu. Bu kamera ayrıca 4K video çekme özelliği taşıyor.

  1770_6.jpg

  Yeni iPhone da ön kamera ise 5 MP çözünürlükte olacak. Phil Schiller yeni iPhoneların özelliklerini sahnede bu şekilde sıraladı.

  1770_7.jpg

  Ayrıca sahnede profesyonel fotoğrafçıların bu yeni kamerayla çektiği bazı fotoğraflara da yer verildi. Gösterilen fotoğraflarda, iPhone kameralarının ışıksız ortamlardaki performansına da değinildi.

  1770_8.jpg

  Yeni iPhone 6S ve 6S Plus'ın fiyatları ise şu şekilde:

  16 GB iPhone 6S: 199 dolar
  64 GB iPhone 6S: 299 dolar
  128 GB iPhone 6S: 399 dolar
   

Bu Sayfayı Paylaş