Akdeniz'de Fırtına Uyarısı

'Akdeniz Haberleri' forumunda Antalya tarafından 21 Nisan 2015 tarihinde açılan konu

 1. Antalya

  Antalya Antalya Bilgi Merkezi Site Yetkilisi

  Meteoroloji’den alınan bilgilere göre bugün gece başlayıp 24 Nisan Cuma sabah saatlerine kadar hafif ve yer yer orta zirai don ve buzlanma beklenildiği öğrenildi. Bu nedenle zirai faaliyetlerle uğraşanların dikkatli ve tedbirli olması gerektiği belirtildi.

  akdenizde fırtına uyarısı.jpg

  Açıklamada, Isparta ve Burdur illeri geneli ile Antalya’nın iç kesimlerinde (Korkuteli, Elmalı, İbradı, Akseki ve Gündoğmuş) 22 Nisan Çarşamba gecesi başlayıp 24 Nisan Cuma sabah saatlerine kadar hafif ve yer yer orta zirai don ve buzlanma beklendiği kaydedildi. Bu nedenle zirai faaliyetlerle uğraşanların dikkatli ve tedbirli olması gerektiği belirtildi.

  AKDENİZ’DE FIRTINA UYARISI

  Meteoroloji’den yapılan açıklamada, Batı Akdeniz açıkları ile Doğu Akdeniz’in batısında, rüzgarın da bugün öğle saatlerinden sonra batı ve güneybatı yönlerden 50-75 km/saat kuvvetinde fırtına şeklinde eseceği kaydedildi. Fırtınanın Batı Akdeniz açıklarında gece saatlerine kadar, Doğu Akdeniz’de Çarşamba günü ilk saatlerine kadar etkisini sürdürmesinin beklendiği belirtildi.

  Antalya Körfezinde çarşamba günü ilk saatlerden itibaren rüzgarın batı ve kuzeybatı yönlerden 50-75 km/saat kuvvetinde fırtına şeklinde esmesinin beklendiği, fırtınanın çarşamba sabah saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği kaydedildi.
   

Bu Sayfayı Paylaş