AKBB Bosna-Hersek'de gönülleri fethetti

'Akdeniz Haberleri' forumunda Antalya tarafından 3 Eylül 2015 tarihinde açılan konu

 1. Antalya

  Antalya Antalya Bilgi Merkezi Site Yetkilisi

  Akdeniz Belediyeler Birliği (AKBB) düzenlediği Bosna -Hersek teknik gezisinde temaslarda bulundu, gerçekleşen ziyaret ve görüşmelerle gönülleri fethetti.

  Akdeniz Belediyeler Birliği (AKBB) kurulduğu günden beri en parlak dönemini yaşarken, 'Evladı Fatihan' Bosna-Hersek'e teknik gezi düzenledi. 24 belediye başkanı ve 12 meclis üyesinin katıldığı gezinin ilk durağı eski devlet başkanı merhum Aliya İzzetbegoviç'i ve şehitlerin mezarlarını ziyaret etti. Ardından Poçitel ve Mostar şehirlerine geçen heyet Mostar'da Başkonsoloslğu ziyaret etti.

  10052.jpg

  Ardından Kepez Belediyesi'nin kardeş şehri Stari Grad Belediyesini ziyaret eden Akdeniz Belediyeler Birliği ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, burada Belediye Başkanı İbrahim Hadzibajzic ile kardeş şehir ilişkileri konusunda istişare gerçekleştirildi. Tütüncü ve beraberindeki heyet, Başkent Saraybosna Büyükelçisi Cihad Erginay'ı konsolosluk binasında ziyaret etti. Bosna-Hersek Belediyeler Birliği'ne geçen Başkan Tütüncü ve heyet yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

  Akdeniz Belediyeler Birliği ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü Bosna-Hersek Cumhurbaşkanı Bakir İzzetbegoviç'e nezaket ziyaretinde bulundu. Gezinin hedefine ulaştığını, yapılan görüşmelerin olumlu sonuçlandığını ifade eden Başkan Tütüncü, "Atalarımızdan miras aldığımız Bosna-Hersek'e düzenlediğimiz gezi çok faydalı oldu. Üye belediye başkanları ve meclis üyelerimizin katılımı ile gerçekleşen teknik gezide önemli kazanımlar elde ettik." diye konuştu.

  Tarihi ve turistik yerlerin ziyaretinin ardından heyet Türkiye'ye geri döndü.
   

Bu Sayfayı Paylaş